Хайлт хийх


“Ирээдүйн одод”-ынхон нутагтаа тэргүүллээ


  2019-06-12
 

“Монреаль-1976” олимпийн наадмын алт, “Мюнхен-1972”-ын мөнгө, ДАШТ-ий мөнгө, хүрэл медальт, Дэлхийн цомын гурван удаагийн аварга Жон Петерсоны нэрэмжит өсвөр үе, залуучуудын олон улсын тэмцээн зургадугаар сарын 7-9-нд Эрдэнэт хотын “Хангарьд палас”-т боллоо. Энэхүү тэмцээнийг Орхон аймгийн Засаг даргын ивээл доор “Ирээдүйн одод” спортын сургуулийн 10 жилийн түүхт ойн хүрээнд зохион байгуулсан юм.

Орхон аймгийн ЗДТГ, “Ирээдүйн одод” сургууль, “Athletes in Action”, “Хангарьд” спорт клуб хамтран зохион байгуулсан тус тэмцээнд Монгол, АНУ, Швейцарь, ОХУ-ын Буриад, Улаан-Үд, Кижинга, Хиагт гээд нийт 26 байгууллагын 250 орчим тамирчин өсвөр үеийн ес, залуучуудын 15, нийт 24 жинд хурд, хүч авхаалж самбаагаа сорин өрсөлдөв.

Багийн дүнгээр ОУХМ Б.Идэрсайхан дасгалжуулагчтай Орхон аймгийн “Ирээдүйн одод” сургууль нэрэмжит тэмцээндээ тэргүүлж, ОУХМ Д.Гомбодорж дасгалжуулагчтай Спортын төв сургууль, спортын мастер У.Оюунбаяр дасгалжуулагчтай Дархан-Уул аймаг, “Хасу-Мегастарс” клуб хоёр, гуравдугаар байрт шалгарч, мөнгөн шагналын эзэн болжээ.

ТЭМЦЭЭНИЙ ДҮН

ӨСВӨР ҮЕ
Хөвгүүдийн 34 кг: 1. А.Даваадорж (Арслан) 2. Т.Ханбилэг 3. М.Аманбек (хоёул Дархан-Уул, “Хасу-Мегастарс”), Б.Мөнхдөл (Спортын төв сургууль)
40 кг: 1. Б.Одсүрэн (Дархан-Уул, “Хасу-Мегастарс”) 2. Г.Ганзориг 3. Б.Бүрэнжаргал (хоёул Орхон, “Ирээдүйн одод”), Г.Дарханбаяр (Дархан-Уул, “Хасу-Мегастарс”)
45 кг: 1. Г.Ганпүрэв 2. Г.Содбилэг (хоёул Дархан-Уул, “Хасу-Мегастарс”) 3. Б.Тэмүүжин (Багануур), Э.Хонгор-Эрдэнэ (Орхон, “Ирээдүйн одод”)
51 кг: 1. Э.Энхболд (Төв) 2. Олег (ОХУ, Хиагт) 3. Ц.Баярсайхан, М.Мөнхжаргал (хоёул Налайх, “Голомт” цогцолбор)
55 кг: 1. Б.Жаргал (ОХУ, Улаан-Үд) 2. Тамир Ускеев (ОХУ, Буриад) 3. Б.Батзориг (Алдар), Д.Нямдорж (Төв)
60 кг: 1. Я.Үржинжав (Женко) 2. Евгений Доржиев (ОХУ, Буриад) 3. Г.Зоригт (Спортын төв сургууль), Ц.Аргабилэг (Дорноговь)
65 кг: 1. М.Нямдалай (Орхон, “Ирээдүйн одод”) 2. Арсалан (ОХУ, Буриад) 3. Н.Батбилгүүн (Төв), Г.Батзолбоо (Дорноговь)
71 кг: 1. Аюур (ОХУ, Буриад) 2. Н.Нямпүрэв (Женко) 3. Т.Балжинням (Спортын төв сургууль), Б.Идэрхангай (Арслан)
80-110 кг: 1. Б.Түмэн 2. И.Аюур (хоёул ОХУ, Улаан-Үд) 3. С.Алдар (ОХУ, Кижинга), Илья (ОХУ, Буриад)

ЗАЛУУЧУУД
Эрэгтэйчүүдийн 57 кг: 1. Балдан Дондоков (ОХУ, Буриад) 2. Ц.Балжинням (Алдар) 3. Чимит Жамсаранов (ОХУ, Буриад), Р.Баттулга (Арслан)
61 кг: 1. Ш.Дэлэг (Сүхбаатар аймаг) 2. Н.Ганбаяр (Женко) 3. Б.Мөнхзориг (Сүхбаатар аймаг), Б.Даваабаяр (Алдар)
65 кг: 1. Б.Буд (73 дугаар сургууль) 2. Б.Баттулга (Орхон, “Ирээдүйн одод”) 3. Ц.Дамдинпүрэв (МУБИС), Э.Баттулга (Алдар)
70 кг: 1. Жожо (АНУ) 2. Никита (ОХУ, Хиагт) 3. Тайлер (АНУ), Ринчин Янданов (ОХУ, Буриад)
74 кг: 1. Б.Бат-Эрдэнэ (Орхон, “Ирээдүйн одод”) 2. Буянто Шадапов (ОХУ, Буриад) 3. Э.Алтанбаяр (Сэлэнгэ), М.Дагвасүрэн (Дархан-Уул, “Хасу-Мегастарс”)
79 кг: 1. Ц.Баярсайхан (Орхон, “Ирээдүйн одод”) 2. М.Содномцэрэн (Хөвсгөл) 3. А.Ренцэн (Булган), Дом (АНУ)
86 кг: 1. А.Мягмарсүрэн (Хангарьд) 2. Райн (АНУ) 
94 кг: 1. Б.Бадрал 2. Б.Бат-Орших (хоёул Спортын төв сургууль) 3. И.Баттулга, М.Банзрагч (хоёул Архангай)
125 кг: 1. Эрдэм Цыренжапов (ОХУ, Буриад) 2. С.Ган-Эрдэнэ (Сүхбаатар аймаг) 3. Ц.Баттулга (Спортын төв сургууль), Б.Бум-Эрдэнэ (Сүхбаатар аймаг)
Эмэгтэйчүүдийн 50 кг: 1. Ч.Отгонтуяа (Алдар) 2. М.Мөнхгэрэл (Женко) 3. Б.Бямбасүрэн (Налайх, “Голомт” цогцолбор), Б.Сэлэнгэ (Орхон, “Ирээдүйн одод”)
55 кг: 1. Т.Алтжин (Спортын төв сургууль) 2. М.Туул (Хөвсгөл) 3. Аяна Ухеева (ОХУ, Буриад), Халиун (Дархан-Уул, “Хасу-Мегастарс”)
60 кг: 1. Н.Энхтуяа (Орхон, “Ирээдүйн одод”) 2. Б.Марал (Женко) 3. М.Ренцэнханд (Хангарьд), Б.Лхам (Архангай)
65 кг: 1. Д.Түмэнхүслэн (Женко) 2. Б.Баянжаргал (Архангай) 3. Д.Мягмарсүрэн (Алдартан), Б.Дэлгэрцэцэг (Орхон, “Ирээдүйн одод”)
70 кг: 1. А.Даваажаргал (Налайх, “Голомт” цогцолбор) 2. Ө.Одбаг (Орхон, “Ирээдүйн одод”) 3. Ц.Должинсүрэн (Архангай), Ц.Хулан (Сэлэнгэ)
75 кг: 1. Б.Оюунбагана (Архангай) 2. М.Эрдэнэдулам (Дорноговь) 3. О.Цэлмүүн, С.Анужин (хоёул Спортын төв сургууль)

Т.Түмэндэмбэрэл




“Ирээдүйн одод”-ынхон нутагтаа тэргүүллээ


  2019-06-12
 
2019-06-12 13:35 GMT+8
Энгийн уншилт
  Товч унших

“Монреаль-1976” олимпийн наадмын алт, “Мюнхен-1972”-ын мөнгө, ДАШТ-ий мөнгө, хүрэл медальт, Дэлхийн цомын гурван удаагийн аварга Жон Петерсоны нэрэмжит өсвөр үе, залуучуудын олон улсын тэмцээн зургадугаар сарын 7-9-нд Эрдэнэт хотын “Хангарьд палас”-т боллоо. Энэхүү тэмцээнийг Орхон аймгийн Засаг даргын ивээл доор “Ирээдүйн одод” спортын сургуулийн 10 жилийн түүхт ойн хүрээнд зохион байгуулсан юм.

Орхон аймгийн ЗДТГ, “Ирээдүйн одод” сургууль, “Athletes in Action”, “Хангарьд” спорт клуб хамтран зохион байгуулсан тус тэмцээнд Монгол, АНУ, Швейцарь, ОХУ-ын Буриад, Улаан-Үд, Кижинга, Хиагт гээд нийт 26 байгууллагын 250 орчим тамирчин өсвөр үеийн ес, залуучуудын 15, нийт 24 жинд хурд, хүч авхаалж самбаагаа сорин өрсөлдөв.

Багийн дүнгээр ОУХМ Б.Идэрсайхан дасгалжуулагчтай Орхон аймгийн “Ирээдүйн одод” сургууль нэрэмжит тэмцээндээ тэргүүлж, ОУХМ Д.Гомбодорж дасгалжуулагчтай Спортын төв сургууль, спортын мастер У.Оюунбаяр дасгалжуулагчтай Дархан-Уул аймаг, “Хасу-Мегастарс” клуб хоёр, гуравдугаар байрт шалгарч, мөнгөн шагналын эзэн болжээ.

ТЭМЦЭЭНИЙ ДҮН

ӨСВӨР ҮЕ
Хөвгүүдийн 34 кг: 1. А.Даваадорж (Арслан) 2. Т.Ханбилэг 3. М.Аманбек (хоёул Дархан-Уул, “Хасу-Мегастарс”), Б.Мөнхдөл (Спортын төв сургууль)
40 кг: 1. Б.Одсүрэн (Дархан-Уул, “Хасу-Мегастарс”) 2. Г.Ганзориг 3. Б.Бүрэнжаргал (хоёул Орхон, “Ирээдүйн одод”), Г.Дарханбаяр (Дархан-Уул, “Хасу-Мегастарс”)
45 кг: 1. Г.Ганпүрэв 2. Г.Содбилэг (хоёул Дархан-Уул, “Хасу-Мегастарс”) 3. Б.Тэмүүжин (Багануур), Э.Хонгор-Эрдэнэ (Орхон, “Ирээдүйн одод”)
51 кг: 1. Э.Энхболд (Төв) 2. Олег (ОХУ, Хиагт) 3. Ц.Баярсайхан, М.Мөнхжаргал (хоёул Налайх, “Голомт” цогцолбор)
55 кг: 1. Б.Жаргал (ОХУ, Улаан-Үд) 2. Тамир Ускеев (ОХУ, Буриад) 3. Б.Батзориг (Алдар), Д.Нямдорж (Төв)
60 кг: 1. Я.Үржинжав (Женко) 2. Евгений Доржиев (ОХУ, Буриад) 3. Г.Зоригт (Спортын төв сургууль), Ц.Аргабилэг (Дорноговь)
65 кг: 1. М.Нямдалай (Орхон, “Ирээдүйн одод”) 2. Арсалан (ОХУ, Буриад) 3. Н.Батбилгүүн (Төв), Г.Батзолбоо (Дорноговь)
71 кг: 1. Аюур (ОХУ, Буриад) 2. Н.Нямпүрэв (Женко) 3. Т.Балжинням (Спортын төв сургууль), Б.Идэрхангай (Арслан)
80-110 кг: 1. Б.Түмэн 2. И.Аюур (хоёул ОХУ, Улаан-Үд) 3. С.Алдар (ОХУ, Кижинга), Илья (ОХУ, Буриад)

ЗАЛУУЧУУД
Эрэгтэйчүүдийн 57 кг: 1. Балдан Дондоков (ОХУ, Буриад) 2. Ц.Балжинням (Алдар) 3. Чимит Жамсаранов (ОХУ, Буриад), Р.Баттулга (Арслан)
61 кг: 1. Ш.Дэлэг (Сүхбаатар аймаг) 2. Н.Ганбаяр (Женко) 3. Б.Мөнхзориг (Сүхбаатар аймаг), Б.Даваабаяр (Алдар)
65 кг: 1. Б.Буд (73 дугаар сургууль) 2. Б.Баттулга (Орхон, “Ирээдүйн одод”) 3. Ц.Дамдинпүрэв (МУБИС), Э.Баттулга (Алдар)
70 кг: 1. Жожо (АНУ) 2. Никита (ОХУ, Хиагт) 3. Тайлер (АНУ), Ринчин Янданов (ОХУ, Буриад)
74 кг: 1. Б.Бат-Эрдэнэ (Орхон, “Ирээдүйн одод”) 2. Буянто Шадапов (ОХУ, Буриад) 3. Э.Алтанбаяр (Сэлэнгэ), М.Дагвасүрэн (Дархан-Уул, “Хасу-Мегастарс”)
79 кг: 1. Ц.Баярсайхан (Орхон, “Ирээдүйн одод”) 2. М.Содномцэрэн (Хөвсгөл) 3. А.Ренцэн (Булган), Дом (АНУ)
86 кг: 1. А.Мягмарсүрэн (Хангарьд) 2. Райн (АНУ) 
94 кг: 1. Б.Бадрал 2. Б.Бат-Орших (хоёул Спортын төв сургууль) 3. И.Баттулга, М.Банзрагч (хоёул Архангай)
125 кг: 1. Эрдэм Цыренжапов (ОХУ, Буриад) 2. С.Ган-Эрдэнэ (Сүхбаатар аймаг) 3. Ц.Баттулга (Спортын төв сургууль), Б.Бум-Эрдэнэ (Сүхбаатар аймаг)
Эмэгтэйчүүдийн 50 кг: 1. Ч.Отгонтуяа (Алдар) 2. М.Мөнхгэрэл (Женко) 3. Б.Бямбасүрэн (Налайх, “Голомт” цогцолбор), Б.Сэлэнгэ (Орхон, “Ирээдүйн одод”)
55 кг: 1. Т.Алтжин (Спортын төв сургууль) 2. М.Туул (Хөвсгөл) 3. Аяна Ухеева (ОХУ, Буриад), Халиун (Дархан-Уул, “Хасу-Мегастарс”)
60 кг: 1. Н.Энхтуяа (Орхон, “Ирээдүйн одод”) 2. Б.Марал (Женко) 3. М.Ренцэнханд (Хангарьд), Б.Лхам (Архангай)
65 кг: 1. Д.Түмэнхүслэн (Женко) 2. Б.Баянжаргал (Архангай) 3. Д.Мягмарсүрэн (Алдартан), Б.Дэлгэрцэцэг (Орхон, “Ирээдүйн одод”)
70 кг: 1. А.Даваажаргал (Налайх, “Голомт” цогцолбор) 2. Ө.Одбаг (Орхон, “Ирээдүйн одод”) 3. Ц.Должинсүрэн (Архангай), Ц.Хулан (Сэлэнгэ)
75 кг: 1. Б.Оюунбагана (Архангай) 2. М.Эрдэнэдулам (Дорноговь) 3. О.Цэлмүүн, С.Анужин (хоёул Спортын төв сургууль)

Т.Түмэндэмбэрэл



Холбоотой мэдээллүүд
  • Шинэ мэдээ

  • Их уншсан

  • Их сэтгэгдэлтэй

Хөгжүүлэлт хийгдэж байна. Тун удахгүй танд хүрэх болно.

Та яг одоо вэбсайтын сайжруулалтын альфа хувилбарыг үзэж байна. Энэхүү хэсэг бүрэн дуусаагүй байгаа бөгөөд тун удахгүй танд хүрэх болно.

Санал хүсэлт илгээх

Та өөрт бодогдож байгаа зүйлсийг бидэнтэй илэн далангүй хуваалцахыг хүсэе. Таны санал бидний хөгжүүлэлтийн ажилд маш их тус хүргэх юм.
Танд баярлалаа.

0%
  Товч унших

Дараагийн мэдээ